Teine peatükk: 3D-printimiseks valmistumine

Selles peatükis õpid: 
  • mõistma, mida tähendab kolmemõõtmelisus ja Cartesiuse koordinaatsüsteem
  • kasutama MakerBot Desktop tarkvara 
  • leidma ja allalaadima 3D-jooniste faile ThingiVerse veebikeskkonnast
  • avama arvutis ja muutma 3D-joonist
Harjutus: Tee  ruudulisele paberilehele liimist ristkülik küljepikkusega 3 x 4 ruutu. Lase liimil kuivada ja lisa seejärel teine liimikiht esimese peale. Tee sellest tegevusest oma nutitelefoniga stoppkaardi-video, kasutades selleks vastavat äppi (nt. iMotion või PicPac) ja laadi see video oma rühma blogisse. Lisa samal moel veel 3 liimikihti ja mõõda viiekordse liimikihi paksus. Mitu kihti liimi oleks vaja lisada ja kui palju aega selleks kuluks, et kuivanud liimist tekiks 3-mõõtmeline (ruumiline) klots kõrgusega 1 cm?  Lisa oma liimikujundi servadele koordinaatteljed (X-, Y- ja Z-telg). Kirjuta oma rühma blogisse, millise kuulsa Prantsuse matemaatiku nime järgi on selline X-Y-Z koordinaatsüsteem saanud oma nime.

************************************
Meie meeskonna tegevuse jäädvustus
5.klassi pliksid

************************************
Põhimõtteliselt toimib 3D-printer samamoodi, ainult liimi asemel on sulatatud plastmass, protsess on oluliselt kiirem. ja seda protsessi juhib arvuti, mis järgib etteantud joonist. Käesolevas peatükis õpime selliseid jooniseid internetist leidma, allalaadima ja printimiseks ette valmistama. Selles aitab meid MakerBot Desktop tarkvara, mille saad tasuta alla laadida aadressilt www.makerbot.com/desktop. MakerBot Desktop tarkvara koosneb viiest sektsioonist:
  • Explore (Avasta) kaudu pääsed ligi Thingiverse keskkonnas olevatele tuhandetele 3D-joonistele, mis on tehtud teiste  kasutajate poolt.  Kui oled leidnud mõne huvitava joonise, lisa see oma kogumikku (Collections) või valmista see kohe ette printimiseks.
  • Library (Raamatukogu) on koht, kus talletatakse kõik sinu poolt ThingiVerse keskkonnast leitud ja kogumikku lisatud, Store poest ostetud või endaloodud 3D-joonised.
  • Prepare (Valmistu) on koht, kus 3D-joonised valmistatakse ette printimiseks ja määratakse printimise seadistused.
  • Store (Pood) – siit saad osta tasulisi 3D-jooniseid, millest enamus on loodud professionaalide poolt.
  • Learn (Õpi) sisaldab videoõpetusi MakerBot Desktopi kasutamaõppimiseks.
Harjutus: Leia Thingiverse keskkonnast 3D-joonis, mis kujutab lihtsat rõngast. Lisa see oma kogumikku ja salvesta see ka STL-failina oma arvuti kõvakettale. Valmista see fail ette printimiseks ja ekspordi see mälupulgale. Uuri internetist järele, milliseid failitüüpe lisaks STL-failidele oskab MakerBot Desktop veel avada 3D-joonistena. Ja millise laiendiga on sinu eksportfail mäklupulgal?

************************************
Meie meeskonna vastus
5.klassi pliksid
************************************ 

1 kommentaar:

  1. Tubli, et olete tõlkinud menüüd. Mina soovitaksin lisada ka teksti sees lingid Makerbot õpetusele, 3D failide ThingiVerse keskkonnale, Valmistule, Poele jne. Siis saab veel kiiremini asja selgeks.

    VastaKustuta